Однак оцінивши зношений стан двигунів, офіцер доповів, що підписувати приймання відмовляється – не може брати відповідальність за вихід з ладу в бойовій обстановці. Двигуни на БТР не поставили.

А син начальника ремонтного центру є курсантом Університету Повітряних сил, і він брав участь в польотах 25 вересня на АН-26Ш.

На шостому вильоті у літака вийшов з ладу зношений двигун, який прослужив 43 роки, якому три місяці тому хтось підписав продовження ресурсу. Відбулася катастрофа при посадці.

Частина групи курсанта потрапила на борт на шостому вильоті, і вони пішли в небо назавжди … А він по випадку не був зі своїми друзями, йому пощастило …

Я не публікую цієї широко відомої фотографії курсантів – там загиблі сфотографовані поруч з живими. Вони всі там щасливі, всі молоді, сильні, ті, хто полюбив небо, ті, у кого батьки присвятили себе військовій службі, ті, хто служать зараз.

Я не хочу сказати, що, мовляв, Бог віддячив, я в таке не вірю – бо загинули достойні люди, які були цвітом нації, які повинні були жити. Я хочу сказати, як дорого коштує в житті відповідальність. Здавалося, ніхто цього не побачить – хіба це героїчна справа поставити підпис?

Але буває це чорнило – вчинок, який ламає сотні доль назавжди. Відповідальність сказати “ні”, коли пропонують ризикувати чужими життями в обмін на підпис, відповідальність бути чесним перед собою і перед тими, хто тобі підпорядкований – це найвища честь, якої удостоєні люди у владі. А ті, хто цієї честі не гідний – зобов’язані відповідати, а не командувати. Ось в це я вірю.

Нагадаємо, Батько курсанта В’ячеслава Золочевського, єдиного вцілілого в авіакатастрофі в Чугуєві Харківської області, пережив три падіння літака.

Про це сам Віталій Золочевський розповів виданню “Сегодня”, провівши паралель із сином.

“Я падав три рази. Те, що син вижив, – це говорить про те, що він син свого батька”, – зазначив він.

Також він розповів про подробиці аварії Ан-26 у Чугуєві, які дізнався від В’ячеслава.

“Я сьогодні був у сина. У нього дійсно немає переломів, одні лише забої. Всі говорять, що він вистрибнув із літака, але це не зовсім так. Його викинуло, виштовхнуло звідти. Також знаю, що він намагався врятувати свого друга”, – повідомив батько курсанта.