Як повідомив у Facebook глава Офісу президента України Андрій Єрмак, недавно відбулося засідання Національної антикорупційної ради.

На ньому було названо три кроки для виходу з конституційної кризи.

Перший крок – відновлення кримінальної відповідальності за навмисне ненадання декларації чи надання неправдивих відомостей у деклараціях.

“На думку Володимира Зеленського, кримінальна відповідальність за це має бути достатньо суворою”, – зазначив Єрмак.

Другий крок – відновлення повноважень НАЗК щодо моніторингу електронного декларування та врегулювання питання декларацій суддів.

Третій крок – врегулювання питання утворення НАБУ та забезпечення гарантії діяльності його директора.

“Для виконання цих кроків усі органи влади мають діяти злагоджено та ефективно. Представники уряду, народні депутати разом з експертним середовищем повинні оперативно доопрацювати відповідні законодавчі ініціативи, а Верховна Рада – якнайшвидше ухвалити”, – підкреслив глава ОП.

До слова, президент України Володимир Зеленський провів засідання Національної ради з питань антикорупційної політики, де обговорили ситуацію, викликану скасуванням КСУ відповідальності за незаконне декларування.

У засіданні взяли участь прем’єр-міністр Денис Шмигаль, голова Верховної Ради Дмитро Разумков, представники уряду, парламенту, Офісу президента, правоохоронних органів, керівники НАБУ і НАЗК, міжнародні партнери України. Про це повідомляється на сайті ОП.

Як сказав Зеленський, ухвалене місяць тому рішення КСУ призвело до конституційної кризи й поставило під загрозу європейське майбутнє країни.

“Ця криза вже призвела до дуже серйозних наслідків. Нам коштувало великих зусиль, щоб після цього рішення остаточно не втратити підтримку наших міжнародних партнерів, зокрема МВФ, Світового банку та інших інвесторів.

Тих, хто брехав у деклараціях за 2017, 2018, 2019 роки, уже не буде покарано. Робота із запобігання корупції нині залишається на паузі”, – сказав президент.

Зеленський вказав на потребу максимально швидко підготувати й подати зміни до чинного законодавства. Такі рішення повинні бути консолідованими й узгодженими всіма зацікавленими сторонами, додав глава держави.

“Такої консолідації, такої роботи разом ніколи не було в Україні. Це мало статися для того, щоб ми почали працювати разом”, – зазначив він.

Зеленський закликав Раду якнайшвидше ухвалити законопроєкт про відновлення кримінальної відповідальності за ухилення від подання декларації та внесення до неї завідомо недостовірних відомостей.

Покарання корупціонерів має бути досить суворим і передбачати можливість позбавлення волі, сказав президент.

Наступним кроком у подоланні кризи має стати відновлення норм Закону “Про запобігання корупції”. Цей документ повинен забезпечити повне відновлення перевірок декларацій, зокрема декларацій суддів. Ці повноваження мають залишитися за НАЗК.