Міноборони і Генштаб України вивчили ризики можливого масштабного наступу Росії, яка, за прогнозами міжнародних експертів, може спробувати захопити греблю в Херсонській області, яка не пропускає воду в окупований Крим.

Український глава Володимир Зеленський запевнив громадян країни, що Україна не боїться і готова до масштабних російських навчань, які проходитимуть з 21 по 26 вересня.

“Це питання (масштабних російських навчань біля кордонів України) докладно і глибоко вивчено в Генштабі, причому спільно з керівництвом Міноборони, була залучена до обговорення вся наша розвідка. Ми нічого не боїмося, ми готові”, — зазначив Зеленський, кажучи про готовність України до російських навчань “Кавказ-2020”.

Нагадаємо, ще в червні стало відомо, що у вересні 2020 року Росія проведе стратегічні навчання “Кавказ — 2020” поблизу українських кордонів. Головне управління української розвідки не виключає варіант, що під час навчань РФ може почати широкомасштабні військові дії проти України.

Російські навчання пройдуть на багатьох полігонах, в тому числі в окупованому Криму і в Південному військовому окрузі ЗС РФ поблизу кордону із Україною — після початку активної фази чисельність російських військ складе близько 120 тисяч військовослужбовців, 3 тисяч бойових броньованих машин, з них не менше 500 танків , 300 літаків, 250 гелікоптерів, 50 кораблів і до 5 підводних човнів.

Важливо відзначити, що в рамках підготовки до військових навчань Путін оголосив раптову перевірку військ, яка почалася ще 17 липня. Її нібито вирішили провести для оцінки здатності російських військових забезпечити безпеку на південному заході РФ.

У Міноборони РФ провели 56 тактичних навчань, в яких взяли участь близько 150 тисяч військових, понад 26 тисяч одиниць техніки, 414 літальних апаратів, 106 кораблів і судів. Для навчань задіяли 35 полігонів та навчальних полів, а також 17 морських полігонів на Чорному і Каспійському морях.

До слова, раніше стало відомо, що Путін активізував підготовку до масштабних військових навчань “Кавказ 2020” в окупованому Криму.

18 серпня на українському півострові за його наказом почалася раптова перевірка військ і військові спецнавчання в Південному військовому окрузі Росії, а також стартували термінові навчання військової поліції, в ході яких перевірили готовність військовослужбовців військової поліції до виконання задач за призначенням.