За словами гаранта, в документі не прописано механізм захисту даних викривачів, а держава має захищати борців із корупцією. Про йдеться у повідомленні Офісу президента.

Зокрема, зауваження глави держави щодо закону стосуються функціонування Єдиного порталу повідомлень викривачів – бази даних, до якої вноситимуть після повідомлення викривачами інформацію про можливі факти корупційних чи пов’язаних із корупцією правопорушень, а також про осіб, які мають статус викривачів, зокрема їхні персональні дані.

Президент зазначив, що в документі не визначено порядок захисту даних викривачів, а також випадки, підстави і коло осіб, яким надаватиметься до них доступ. Тоді як закон лиш визначає, що Єдиний портал гарантує дотримання умов конфіденційності та анонімності, й те, що власником і відповідальним за його адміністрування є Національне агентство з питань запобігання корупції (НАПК).

“Вето застосовано через пропозицію вносити викривачів у Єдиний реєстр, але не передбачено жодного захисту прав викривачів. Ми маємо захистити викривачів, змінити підхід із точки зору їхньої безпеки, як у цивілізованих країнах”, – заявив Зеленський.

Джерело