«16 лютого 2021 року слідчий суддя Вищого антикорупційного суду скасував постанову детектива про зупинення досудового розслідування. На виконання ухвали суду детективи Національного бюро поновили досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні», – заявили в НАБУ.

В бюро зауважили, що такі процесуальні рішення не мають вплив на можливість притягнення до відповідальності особи, яка була викрита на зловживанні.

Раніше ВАКС повідомив, що задовольнив клопотання захисника і скасував постанову детектива Національного антикорупційного бюро про зупинку досудового розслідування стосовно колишнього прем’єр-міністра України.

«Постановою детектива НАБУ від 1 лютого 2021 року досудове розслідування було зупинено у зв’язку з необхідністю виконання процесуальних дій у межах міжнародної співпраці… Зі змісту оскаржуваної постанови неможливо встановити мотивування необхідності звернення з запитом про міжнародну правову допомогу у цьому кримінальному провадженні», – йдеться в повідомленні.

У ВАКС додали, що відповідно вказана постанова формулюється з фабули кримінального правопорушення й одного речення щодо виконання усіх важливих і можливих слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій, а також необхідності виконання процесуальних дій у межах міжнародного співробітництва.

Нагадаємо, що Микола Азаров очолив уряд України в 2010 році після перемоги на президентських виборах Віктора Януковича. 28 січня 2014 року на тлі подій Революції гідності він подав у відставку й залишив територію України.

Рада ЄС додала Азарова до санкційного списку, а  активи колишнього прем’єра були заморожені 2014 року на засаді тверджень тодішнього нового уряду України. Пізніше Україна надіслала до Брюсселя звинувачення щодо Миколи Азарова, який в той час разом із колишнім президентом Віктором Януковичем втік до Росії, з важкими злочинами, не забуваючи про присвоєння активів державних енергетичних компаній та отриманні хабарів за призначення на посади. Але вже в березні минулого року Європейський союз зняв санкції з Азарова.

Джерело