Прoстo Зaрaз! Судді Зблідли – Нарешті Переможне Рішення. Зеленський Дотиснув Їх До Кінця

Перший заступник голови фракції партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко вважає, що ситуацію, яка склалася навколо КСУ та його рішення стосовно е-декларування, можна виправити шляхом ухвалення президентського законопроєкту про перезавантаження КС.

Таку думку парламентарій висловив у коментарі кореспонденту Укрінформу.

«Дуже добре, що судді Конституційного суду почали визнавати ту кризу, яку вони створили своїм рішенням про електронне декларування.

Але причина кризи не в тому, що ситуацію хтось “розігрів”. Проблема в тому, що, рятуючи себе від кримінальної відповідальності та відпрацьовуючи політичне замовлення, судді ліквідували кримінальну відповідальність за брехню у деклараціях. Вони написали, що кримінальна відповідальність за такий вид правопорушень – це несправедливо.

Це абсурд, але саме так сталося. Якщо не буде кримінальної відповідальності, то жодна інша відповідальність не примусить усіляких порошенків та медведчуків вказувати в деклараціях правду про своє багатство та витрати.

Саме тому потрібно скасувати те первісне антиконституційне рішення Конституційного Суду. Якщо його залишити, то це фактично амністія для тисяч корупціонерів. Це “вбивство” всіх існуючих кримінальних проваджень», – сказав Корнієнко.

За його даними, вже почали закривати справи, які були в роботі в антикорупційних органах. Зокрема, додав народний депутат, напередодні закрили провадження щодо мера Одеси Труханова. «Далі ще сотня подібних справ. Хіба це справедливо? Ні», – підкреслив Корнієнко.

Перший заступник голови фракції партії «СН» наголосив на тому, що жоден закон Верховної Ради не може просто поновити кримінальну відповідальність, якщо залишиться чинним рішення Конституційного суду про електронне декларування. Нові закони можуть тільки встановити з нуля відповідальність за такі правопорушення, але не кримінальну.

«Це точно проти волі народу і це порушує наші зобов’язання перед Євросоюзом, а гарантування курсу до ЄС залишається конституційною вимогою для всіх українських посадовців. Тому потрібно зробити єдино логічну річ – підтримати законопроєкт президента, яким пропонується як визнання юридично нікчемним рішення Конституційного суду, так і оновлення складу суду. Тільки так можна убезпечити державу і відновити в Україні справедливість», – наголосив політик.

В свою чергу, заступник глави Офісу президента Андрій Смирнов упевнений, що Конституційний суд прийняв скандальне рішення по НАЗК і е-деклараціям, щоб захистити себе від контролю антикорупційного відомства. А заступник голови КСУ міг тиснути на владу, організувавши критичний лист Венеціанської комісії.

Експерт в інтерв’ю «LB.ua» також підкреслив, що деякі судді КСУ мають проросійські погляди, а це загрожує закріпленому в Основному законі курсу на ЄС і НАТО. Однак проблема вітчизняної судової системи не обмежується Конституційним судом – реформу варто починати з Верховного суду.

Також, Смирнов заперечує тиск на суддю КСУ Ігоря Сліденка. «Я з ним жодного разу в житті не зустрічався, В адміністрації жодного разу не бачив». Всі подробиці стануть відомі із заяви Сліденка в правоохоронні органи.

Проблема української судової системи не тільки в Конституційному суді. Реформу варто почати з Верховного суду, який повинен давати правову визначеність, «виносячи рішення, основний акцент робити на формування єдиної і постійної судової практики», щоб суди інших інстанцій «брали цю позицію і на її підставі приймати рішення». А сьогодні Верховний суд по ідентичних справах може дати 3-5 абсолютно різних рішень. Якщо в Україні буде правова визначеність, довіра до судів буде відновлена

Не забудьте поділитись цією новиною зі своїми близькими !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *