Адміністрація Джо Байдена готова підштовхувати Київ до змін, інколи навіть у жорсткій формі з добрими намірами. Це спричинено занепокоєнням щодо уповільнення реформ в Україні.

Про це розповів під час онлайн-конференції, організованої американсько-українською Діловою радою, колишній посол США в Україні Стівен Пайфер.

“Президент Байден готовий підштовхувати Україну до реформ і, можливо, навіть інколи в жорсткій формі з добрими намірами – для реалізації ключових кроків, які будуть політично важкими, але необхідними, якщо Україна хоче відбутися як успішна держава та реалізувати весь свій потенціал”, – підкреслив колишній дипломат.

Окрім того, він зауважив, що і в Україні, і на Заході існують певні занепокоєння, зокрема, щодо уповільнення українських реформ впродовж останнього року, паузи в програмі МВФ, посиленого впливу олігархів.

Разом із тим, зазначив Пайфер, останнім часом надходять й інші сигнали: “Наприклад те, що президент Зеленський виступив проти пана Медведчука, що, на мою думку, добре”.

Крім того, експосол зауважив, що підштовхування українських реформ у будь-якому разі буде корисним для України, навіть якщо не всі вітатимуть тиск з боку Америки.

“Україні потрібно скористатися можливостями, які вона має зараз, для консолідації реформ та запровадження реальних рішучих заходів для стримування корупції”, – акцентував Пайфер.

У цьому зв’язку він підкреслив: “Джо Байден є саме тим партнером, який зараз потрібен Україні”.

Нагадаємо, Стівен Пайфер служив послом США в Україні з 1998 по 2000 роки.

Джерело