«Вже заплановані її виступу на засіданні Ради Безпеки ООН 4 вересня і Парламентської асамблеї Ради Європи 8 вересня», – йдеться в повідомленні прес-служби в понеділок. Для запрошення виступити в Раді Безпеки ООН потрібна згода всіх членів Радбезу.

«На питання, яку допомогу вона і Білорусь очікують від міжнародної спільноти, Світлана каже, що ми просимо всіх поважати суверенітет Білорусі, виступити гарантами суверенітету Білорусі і поважати волю білоруського народу», – повідомила її прес-служба.

За її даними, під час міжнародних зустрічей Тіхановском підкреслює, що протести на захист вибору громадян в Білорусі носять виключно мирний характер, а найкращий варіант виходу з кризи – переговори.

 

 

«Добитися переговорів про передачу влади між представниками влади і народом – це відповідальність самих білорусів. Але ми не відмовляємося і від міжнародного сприяння для їх початку. Це не геополітична революція, це політична криза всередині країни. Народ Білорусі хоче вибрати нового керівника країни. І він має право зробити це сам », – наголошується в повідомленні з посиланням на слова екс-кандидата.

Крім того, лідер опозиції Білорусі планує виступити 8 вересня на засіданні ПАРЄ. Як відомо, кілька днів тому Тіхановська зустрічалася із заступником держсекретаря США Стівеном Бігеном. Їх переговори пройшли в Литві, куди була змушена виїхати Світлана після виборів в Білорусі.

Напередодні міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто, у якого Тіхановська також попросила допомоги і підтримки діалогу з командою Лукашенко заявив, що можливим посередником між офіційним Мінськом і опозицією могла б стати ОБСЄ.