Тільки Що! Коболєв В Ауті – Викрили, Мільйонні Оборудки. Скандал – Країну Трясе, Українцям Показали Все

За участі голови правління НАК “Нафтогаз України” держава втратила 305 млн куб м газу.

Журналісти програми “ШУСТРОВА LIVE” з’ясували, що пов’язує Андрія Коболєва з фіктивною фірмою, котра отримає паливо вартістю 2 мільярди гривень.

Про це повідомляє видання Еспресо.

13-го листопада 2020-го р. Господарський суд м.Києва затвердив мирову угоду між 4-ма компаніями. ЗАТ “Укренергозбут”, ПАТ “Укртрансгаз” та двома товками: “Фінансовою компанією Фін-інвест” і “Профі Газ”.

Відповідно до рішення, невідома раніше “Профі Газ” сталавласником третини мільярда кубометрів державного палива.

Ця історія тягнеться 20 років, відколи “Укренергозбут” передала “Укртрансгазу” 418 млн куб м газу для поставки своїм споживачам.

Виконати свої зобов’язання у повному обсязі не вийшло – 305 млн куб м зникли в газотранспортній системі.Спершу їх шукали у судах і зрештою шукати перестали. Пройшло ще 10 років і про цінний ресурс згадали знову – в 2018 р. компанію, що вимагала повернути свій ресурс, захопили рейдери.

Відтоді господарські взаємини двох сторін перетворюються на оборудку, бо право вимоги державного палива дивним чином переходить до інших компаній, що раніше ніколи не фігурували у справі. Так, журналісти з’ясували, що залучений у схему нинішній вигодонабувач – ТОВ “Профі газ” – є цілковито фіктивною компанією.

Статутний капітал фірми становить 2600 грн, а її номінальним бенефіціарним власником тривалий час був такий собі Олександр Терлецький з села Миронівка Вінницької області, котрий, згідно з даними youcontrol, також є власником у 134 інших компаніях, учасником в 263 і керівником у 117. Раніше Центр протидії корупції наводив Терлецького як приклад фіктивного бенефіціара.

Найімовірніше, таким самим фіктивним власником “Профі Газу” потім став і такий собі Юрій Деревецький, коли компанією заволодло ТОВ “Енердж сістем”. Згідно з даними youcontrol, в цілому цей чоловік з селища Лисянка Черкаської області керує або володіє 392 компаніями.

При цьому Терлецький і Деревецький регулярно змінюють один одного в своїх фірмах на різних посадах. А ТОВ “Енердж сістем” взагалі виявилась фігурантом кримінальних проваджень у справах про рейдерське захоплення інших компаній та з реальним судовим вироком про обмеження волі на 2 роки щодо однієї з учасниць схеми.

У червні 2020-го ТОВ “Профі Газ” вчергове переписали на іншу людину – 35-річну киянку Анну Бурову. Тоді фірма була зареєстрована в багатоквартирному житловому будинку на Солом’янці – по вулиці Шепелева, 6. Справжнього офісу журналісти тут не знайшли. Однак, по сусідству з “Профі Газом”, за даними youcontrol, зареєстровано аж 614 юридичних осіб.

Втім, довго керувати компанією, що зірвала 2-мільярдний джекпот, Буровій не вдалося. Щойно запрацювала мирова угода – фірму знову перекинули на інших людей. Від 30-го листопада директором “Профі Газу” призначений Євгеній Джангірян – син віце-президента Федерації регбі України Георгія Джангіряна.З його приходом віртуальний офіс у “хрущівці” на Відрадному переїжджає до історичного центру міста- на вулицю Антоновича.Ачерез день адреса реєстрації фірми знову змінюється – вигодонабувачі переїжджають на Шулявку.

Залишається лише, як-то кажуть, слідкувати за руками, аби побачити, як ділки з фіктивної фірми намагаються приховати свої сліди. Бенефіціарами “Профі Газу”, між тим, стають житель Борщагівки Олександр Ємельянов та ТОВ “Торговий дім Прайм-фінанс”, засноване лише у листопаді 2020-го, вочевидь під реалізацію схеми з одержання державного газу.

Як би там не було, а всі ці люди – численні власники і керівники – разом та окремо так чи інакше вказують на те, в чиїх інтересах держава втратить астрономічну кількість палива. І всі сліди ведуть до найвищого керівництва “Нафтогазу”.

Юрій Деревецький з жовтня 2018 по жовтень 2019-го з-поміж іншого був директором такого собі ТОВ “Смарт газ систем”, заснованого в 2018-у його “компаньйоном” Олександром Терлецьким та ТОВ “Енердж сістем”. Та вже невдовзі власником цієї компанії стало ПАТ “Мелітопольгаз”, що на 25% належить саме очолюваному Андрієм Коболєвим НАК “Нафтогаз України”.

Між тим, нинішній власник “Профі Газу” Олександр Ємельянов з 2010-го року також є директором ТОВ “Еколайнбілд”, що входить до так званої “групи Крючкових”. Дмитро Крючков – колишній власник компанії “Енергомережа”, підозрюваний в енергетичних оборудках на 346 мільйонів гривень. Тоді слідство встановило: гроші за участі Крючкова виводились з напівдержавних обленерго. Через “Укртрансгаз” Крючков скуповував борги ТЕЦ, а у 2013-у році він був призначений директором ПРАТ “Укрнафтогазбуд”, одним із засновників котрого також є НАК “Нафтогаз України”, котре очолює Андрій Коболєв.

Цікавим є і те, з яких ресурсів тепер “Укртрансгаз” віддаватиме 305 млн куб м палива фіктивній фірмі. Адже такими обсягами компанія не володіє. Саме тому у схемі вирішили використати державний газ, який належить “Нафтогазу України”.

Для цього голова правління НАКу Андрій Коболєв прийняв рішення №418 від 2-го листопада 2020 р., згідно з яким державний ресурс вартістю майже 2 мільярди гривень, передається “Укртрансгазу” як позика для подальшої передачі у власність “Профі Газу” з легалізацією цієї оборудки через суд. І все це – за лічені дні до мирової угоди.

Журналісти надіслали “Нафтогазу” інформаційний запит, аби з’ясувати позицію компанії та її голови. У відповідь – отримали суху відписку, що порушень не було:

“АТ “Укртрансгаз” уклав і виконав мирову угоду за позовом ПАТ “Укренергозбут” до Укртрансгазу, де за позивачем визнано право власності на природний газ в обсязі 305-и мільйонів кубометрів. Учасниками мирової угоди, окрім Укртрансгазу, виступили всі особи, які в різні періоди мали право на стягнення означених обсягів газу. Мирова угода затверджена господарським судом міста Києва, який перевірив повноваження сторін та відсутність порушення прав третіх осіб”.

Тож тепер, згідно сумнівного рішення суду та джекпоту, який зірвала фіктивна фірма, держава втратить паливо на 2 мільярди гривень. І відбудеться це не лише за мовчазної згоди керівництва “Нафтогазу”, але навіть за його участі.

Не забудьте поділитись цією новиною зі своїми близькими !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *