Перший етап вакцинації буде проводитися, коли Україна отримає вакцину у кількості не більше 10% від населення країни. Під час цього етапу вакцину отримають:

  • медпрацівники;
  • військові, які беруть участь в операції Об’єднаних сил;
  • працівники соціальної сфери;
  • жителі і персонал спецзакладів (інтернатів, будинків для людей похилого віку тощо)

Другий етап почнеться, коли кількість вакцин буде від 11% до 20% від кількості населення. Вакцину отримають:

  • люди в групі ризику (хворі від 60 років);
  • працівники установ освіти;
  • працівники силових структур і МЗС;
  • укладені і заарештовані;
  • персонал місць позбавлення волі та слідчих ізоляторів.

Третій етап вакцинації буде проходити, коли Україна буде забезпечена вакциною в 21-50% від кількості населення. Тоді вакцинувати будуть хворих від 18 до 59 років та інші категорії населення і професійні групи, які мають високий ризик підхопити вірус.

“Якщо якась вища за рейтингом група буде відмовлятися, медики, наприклад, то вакцина піде наступним за рівнями групам”, – додав Кузін.

Також варто нагадати, що голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді нацбезпеки і оборони (РНБО) України, академік НАНУ Сергій Комісаренко заявив, що жителів України масова вакцинація від коронавірусної хвороби COVID-19 почнеться не раніше середини 2021 року.

Про це повідомляє під час ефіру, пише “Україна 24”.

Він вважає, що головне – не проблема вакцини, а проблема вакцинації.

“Тобто потрібно підготувати всю інфраструктуру, логістику, для того, щоб її провести правильно”, – говорить Комісаренко.

За його словами, в Україні вакцина з’явиться на початку другого кварталу наступного року: “Але масова вакцинація буде проведена в середині наступного року, якщо Україна зробить те, що потрібно зробити”.

Відзначимо, що раніше ми повідомляли про те, що Президент України Володимир Зеленський заявив, що уряду необхідно готуватися до проведення вакцинації українців від коронавірусу – потрібно розробити алгоритм дій, оскільки вона вперше буде такою масовою.

Про це йшлося на селекторній нараді 7 грудня повідомляє прес-служба Офісу президента.

“Ми повинні бути готовими до алгоритмів дій при вакцинації. Держава повинна визначитися, хто буде вакцинуватися першим, скільки пацієнтів зможуть прийняти лікарні за місяць, а головне – допомогти медичним закладам з вакцинацією. Адже таку масову вакцинацію в світі будуть робити вперше”, – сказав Володимир Зеленський.

Джерело