Глава фракції “Слуга народу” не вірить, що блокування роботи нового ЗМІ спричинить за собою іміджеві втрати для України. За його словами, тільки обладнання для проекту коштує 5-7 млн ​​доларів і журналісти, які є співзасновниками, не могли потягнути такі витрати. Причому техніку телеканалів NewsOne, ZIK, 112 використовувати не можна.

“Звідки вона взялася (техніка закритих каналів)? Вона ж під санкціями. Подумайте, тоді вам самим прийде відповідь. Це зі свободою слова ніяк не пов’язано”, – підкреслив Арахамія.

Варто зазначити, що до Державного бюро розслідувань не надходили звернення щодо перешкоджання роботі журналістів телеканалу “Перший незалежний”, створеного журналістами після припинення мовлення телеканалів, які потрапили під санкції.

У середу, відповідаючи на запитання народних депутатів з трибуни Верховної Ради, в.о. директора ДБР Олексій Сухачов повідомив:

“На адресу ДБР не надходило жодного повідомлення, запиту або звернення від громадських організацій, народних депутатів або інших осіб, які мають на це право (щодо законності заборони мовлення телеканалу “Перший незалежний” – ІФ). Тому ми не маємо права коментувати рішення РНБО за рамками кримінального процесу”.

Нагадаємо, увечері 26 лютого телеканал Перший Незалежний відключили від супутника незабаром після старту трансляції. Журналісти пообіцяли найближчим часом відновити трансляцію через супутник і кабельні мережі.

Зараз телеканал мовить лише на YouTube-каналі, який, за словами медіаексперта Олександра Глущенка, раніше був каналом 112 Live.

Джерело