Водії всієї країни святкують перемогу: в Верховній Раді України зробили сюрприз українцями – деталі нового законопроекту

Для українських водіїв одним з головних каменів спотикання на шляху оскарження штрафів за порушення Правил дорожнього руху був так званий судовий збір. Тепер депутати його скасували, пишуть Акценти.

Відповідний законопроект прийняли в ВР. Згідно з документом, водії, які вирішили оскаржити штраф в суді, звільняються від сплати судового збору.

Відтепер, при оскарженні постанов про порушення ПДР, водіям не потрібно буде додатково витрачатися на сплату судового збору.

Раніше при оскарженні постанов про адміністративне правопорушення необхідно було сплатити судовий збір в розмірі 440 гривень.

При таких умовах водієві було “дешевше” сплатити штраф, ніж оскаржувати його в суд, навіть якщо цей штраф був виписаний без порушень ПДР. У свою чергу працівники поліції розуміючи обмеження доступу до правосуддя, могли виписати штраф за порушення ПДР без наявних на те підстав.

Крім того, самі правоохоронці часто намагалися виписати штрафи без серйозних обґрунтувань. Водії можуть знову отримати доступ до правосуддя і “безкоштовно” звертатися до суду за захистом від неправомірних дій співробітників поліції.

Нагадаємо, в 2011 році Верховною Радою був прийнятий Закон “Про судовий збір”, яким було визначено, що судовий збір – це збір, який справляється за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також в разі прийняття окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включався до складу судових витрат.

Джерело

Не забудьте поділитись цією новиною зі своїми близькими !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *