Медведчучі три канали схлопнулись в один — Перший незалежний. Його трансляцію на супутнику і (за їхніми словами) в окремих кабелях Боженька вирубила за годину після старту, тому це ютуб-канал. Його ефір також транслюють ютуб-канали NewsOne, ZIKа і «112». Пише у Фейсбук журналіст Отар Довженко.

За його словами, аудиторія телеканалів у пікові моменти налічувала близько десяти тисяч людей.

“Холдинг Медведчука — це десятки мільйонів доларів, вкладені у виробництво, поширення і просування. Навіть один досить жалюгідний канал, який вони зараз підтримують, мав би їсти великі купи нафтодоларів, себто газорублів. Нагадаю, що й самі канали Медведчука, і навіть кум їхнього власника Володимир Путін називали закриті канали «ведущими» і «найпопулярнішими» (це брехня, звісно ж), – пише журналіст.

Це лише незначна частина населення України. З огляду на це, одразу пригадуються численні експерти, які завжди твердили: «блокувати, забороняти канали нема сенсу, бо люди дивитимуться їх в інтернеті». Для ефективного протистояння необхідно боротися методами ворога, розвінчуючи його міфи та створюючи українську пропаганду.

Аналогічна ситуація була і з блокуванням соцмереж. Мовляв, «є VPN, тому всі далі користуватимуться Вконтакті і Однокласниками». Дехто навіть грозився, що він таких дій аудиторія тільки зросте.

“Минуло кілька років. Шо там, смерте, твоє жало? Шо там Вконтакті? Російських соцмереж немає навіть у топдвадцятці. Виявляється, якщо заблокувати російську соцмережу, люди починають користуватись іншими або ніякими, бо насправді потреби в цій мережі в них не було”, – додає Довженко.

В останні роки технчний прогрес пішов набагато далі, створивши чимало привабливих умов для усіх вікових категорій. Тепер навіть літнім людям достатньо натиснути кілька кнопок і улюблений канал уже на екрані.

“Якби люди справді «йшли в інтернет» по заборонені канали, медведчучачий ютуб дивилися б зараз сотні тисяч, мільйони”, – зазначає автор.

“Блокування російської інформаційної зброї в Україні виявилось дієвим методом. Це приємний висновок, як і те, що влада виявилась досить сміливою і послідовною у відрубанні другого мацака, відрощеного на місці трьох заблокованих. Так тримати.

І якщо вам ще хтось скаже, що «блокувати нема сенсу, бо люди підуть в інтернет/VPN», нагадайте, як усі вісім тисяч глядачів мегахолдингу Медведчука ламанулись по правду в ютуб!, – підсумував журналіст.