Наводжу відповідь міністра дослівно:

«На митниці складно з новими обличчями. Всі особи на митниці плюс-мінус однакові. Питання: вони виконують планові показники?» (с)

По-перше, пан Марченко, виконувати планові показники можна по-різному.

Можна кошмарити бізнес, заганяючи його в тінь, закручувати гайки, доводячи людей до банкрутства або імміграції, можна грабувати країну і її народ, а можна створювати умови для розвитку бізнесу і тим самим збільшувати показники.

Так ось, пан Марченко, кадри часів Януковича, такі як призначений вами корупціонер і рєшала Пундик, створювати нічого не вміють. Їх методи точно такі ж, як і біглого президента — пригнічувати і грабувати. Не думаю, що голосуючи за повноту влади нової команди, українці прагнули «виконання показників» Таким чином …

Крім того, пан Марченко, у мене є особистий досвід набору кадрів на митницю. І я не про Грузію. У 2015 році в Одесі ми за кілька місяців легко набрали на митницю 120 нових молодих, чесних хлопців через повністю прозорий конкурс. Я можу ручатися, вони б працювали максимально чесно і ефективно. Якби їм тоді дали таку можливість …

А якщо говорити про Грузію часів мого президентства — замість митників у нас працювали молоді, красиві … моделі. Тому що рішення приймав комп’ютер. І корупція перестала існувати як явище.

Саме таку реформу ми запропонували Нацраді. Саме таку реформу підтримав президент Зеленський: автоматизовану митницю, в якій рішення приймає програма, без хабарів і тим більше кадрів Януковича. Саме такий митниці всіляко опираються ті, хто хоче, щоб схеми і договорняки продовжували працювати в сучасному, пост майданному українському суспільстві.

Нумо називати речі своїми іменами.

Раніше, Саакашвілі зазначав:

​Вже багато років в Україні хтось садить злочинців, а хтось потім випускає. Але ще жодного разу не було такого, щоб Президент давав чіткий сигнал розслідувати конкретну корупційну схему, й одночасно з цим міністр фінансів призначав фігурантів тієї ж справи на нові посади.

Йдеться про одіозного одеського «батька контрабанди» на прізвище Альперін, який намагався підкупити НАБУ, а потім Президент особисто оголосив його в розшук в листопаді минулого року. В ході тієї спецоперації було арештовано і 10 учасників ОЗГ Альперіна, в тому числі такий собі Сергій Осипов, який «рулив» на пункті Столичний «правильними» змінами інспекторів і курував потоки.

НАБУ і САП пред’явили Осипову звинувачення, але це аж ніяк не завадило новому начальнику Київської митниці, кілька днів тому призначеного міністром Марченко, відновити Осипова на посаді вже у структурі «реформованої» митниці.