Про це повідомляє “БелТА”.

Швед до теперішнього часу очолював Державний комітет судових експертиз. Раніше обіймав посаду заступника генпрокурора і першого заступника голови Слідчого комітету.

“Що мене особливо задовольняє, про нього хорошої думки в самій прокуратурі. Це, як вони кажуть, наша людина”, – заявив Лукашенко.

Так само президент Білорусі заявив керівництву прокуратури, що не бачить у них активності, яка б відповідала “нинішньому періоду”.

“Активність повинна бути спрямована на збереження країни, незалежності та її безпеки. Країна повинна повернутися вже в цьому році до того безпечного періоду, який був зовсім недавно”, – висловився Лукашенко.

Вранці 10 вересня кортеж глави держави вперше за довгий час виїхав на вулиці Мінська – президент поїхав до Генпрокуратури особисто представляти колективу нового керівника.

Також Лукашенко закликав прокуратуру вжити “гостріші заходи” проти організаторів координаційної ради опозиції.

І все це на тлі вуличних протестів проти Лукашенка, які проходять по всій країні. А також на тлі затримань опозиціонерів. Так, вчора стало відомо, що Марія Колесникова заарештована 9 вересня і зараз знаходиться в мінському СІЗО. Про це першим повідомив її батько Олександр Колесников. Колесникову звинувачують в публічних закликах до захоплення влади за допомогою ЗМІ та інтернету. Білоруси обурені діями Лукашенка і вважають, що диктатор вже остаточно “зійшов з розуму”.