Неочікувано! Туркменія нанесла удару по російській мові. Протест МЗС РФ не допоміг

У Туркменії з населенням в 5,81 мільйона чоловік без попереднього попередження закрили єдину російськомовну школу. Протестна нота російського МЗС не допомогла.

Ашхабад проігнорував протести російського посольства в Туркменії і МЗС РФ і перед початком навчального року ліквідував єдину російськомовну школу в країні. Російська сторона тонко натякала на “дружні відносини”, проте вони не врятували освітній заклад.

За даними ЗМІ, класи з викладанням російською мовою в Туркменії настільки затребувані, що батьки учнів дають немислимі хабарі ($ 500 – 2000), щоб потрапити саме в них. “А тут влада Туркменії взяли і за день до початку навчального року їх закрили, хоча переважно в них навчалися школярі титульної нації”, – коментує ситуацію Росбалт.

Неордінардний президент Туркменії Гурбангули Бердимухамедов пішов далі і заборонив викладати всі шкільні предмети російською мовою – навчання тільки на національній мові. “Або” нейтральний Туркменістан “примикає до антиросійського фронту, або він мстить Москві за обмеження” Газпромом “закупівель туркменського газу”, – зазначає Росбалт.

Не забудьте поділитись цією новиною зі своїми близькими !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *