Лідер партії “За майбутнє” в депутатську групу якої входив покійний нардеп Антон Поляков Ігор Палиця виступив у Раді і розповів як нардеп від «Слуги народу» Галина Третьякова прокоментувала смерть Антона.

За інформацією Палиці вона написала в чаті слуг, що «смерть Антона Полякова” це мінус 1 ворог “і” це добре “.

Частина залу інформацію про слова Третьякової зустріла криком “Ганьба”. Одразу після цього репліку попросила сама Третьякова. Стефанчук перепитав нардепку, чи вона впевнена, що хоче відповідати, і зауважив, якщо такі слова були – вони неприпустимі.

У мене два зауваження: перше, звідки “За Майбутнє” знає, про що пише у чаті “Слуга народу”? А, по-друге, коли люди, які борються за свободу слова, яка гарантована кожній людині тут в залі Конституцією, вважають, що вони комусь можуть накидати “платки” мені на рота,– сказала Третьякова.

Слова нардепки зал зустрів обурливими окриками. Стефанчук спробував зупинити Третьякову, а потім просто наказав вимкнути їй мікрофон. Перший віцеспікер наголосив, що життя людини – найвища цінність, тому варто припинити будь-які спекуляції.

Арахамія вибачився за слова Третьякової

Згодом голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія з трибуни парламенту вибачився за слова Третьякової.

Я хочу публічно вибачитись перед членами родини, близькими загиблого колеги. Про покійних говоримо або хороше, або нічого. Вшануємо його пам’ять хвилиною мовчання,– сказав Арахамія.

Важливо! Стефанчук повідомив, що буде лист від голів фракцій і груп – щодо відсторонення Третьякової від пленарних засідань, а згодом, можливо, від посади голови комітету.

Відомо, що після початку пленарного засідання Ради парламентарі вшанували пам’ять політика хвилиною мовчання.

Вже після того, як депутати стоячи вшанували пам’ять померлого колеги, Стефанчук надав слово Тарасу Батенку. Він є співголовою фракції “За Майбутнє”, до складу якої входив Антон Поляков.

З невимовним жалем ми говоримо про смерть нашого друга і товариша. Правдивий, правдолюб, порядний, чесний, який, як і багато-хто з вас обирався в ці стіни парламенту, щоб робити добро. Це ціна української політики,– наголосив Батенко.

Згодом стало відомо, що Третьякова втекла з Ради, відмовившись давати коментарі.

Відомо, що Глава партії «СН» Олександр Корнієнко прокоментував черговий треш від Галини Третьякової і хоче , щоб партія після цього продовжила з нею роботу:

«Не треба мені зараз пропонувати жодних рішень, я його сам озвучу. У гумманістічном контексті тут можна дискутувати, чи морально це було з боку Галини або аморально, тут кожен відповідно до своєї системи цінностей має визначиться.

Що стосується політичної відповідальності – я думаю, що кожен політик, як і Галина, повинна таку відповідальність нести, зараз будемо обговорювати яку саме відповідальність може нести Галина по всій цій ситуації. Потрібен час, щоб визначитися », – заявив Корнієнко.

Що відомо про смерть Антона Полякова?

Політик помер вночі 8 жовтня. Йому стало погано в машині таксі: було нудота та конвульсії. Непритомного пасажира помітили патрульні, які зупинили машину за порушення ПДР. Реанімаційні заходи не допомогли. Як показав розтин, причиною смерті Полякова стала гостра коронарна недостатність, гостра ішемічна хвороба серця.