Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков своїм наказом зупинив державне фінансування партії “Слуга народу” через виявлені порушення у звітності.

Національне агентство з питань запобіганню корупції (НАЗК) зупинило державне фінансування партії “Слуга народу”. Про це повідомила пресслужба агентства 1 березня.

“У зв’язку з виявленими порушеннями наказом голови НАЗК Олександра Новікова зупинено державне фінансування партії “Слуга народу”, – зазначили у відомстві.

НАЗК виявило ознаки кримінальних злочинів у звітах “Слуги народу” за ст. 159-1 (порушення порядку фінансування політичної партії), ч. 5 ст. 366 (службове підроблення) та ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним через зловживання службовим становищем).

Усього агентство виявило порушення у звітах 11 політичних партій. Серед них – “Рух нових сил” Михайла Саакашвілі,ВО “Свобода” і Блок Вілкула “Українська перспектива”.

Партія “Слуга народу” має намір виправити порушення, виявлені Національним агентством з питань запобігання корупції, щоб повернути державне фінансування

Про це повідомив глава пропрезидентської партії Олександр Корнієнко в коментарі “Страні”.

“Зазвичай припиняють фінансування за порушення порядку подання звітів і так далі. Там не тільки ми, а багато партій порушило. Ми зараз вивчаємо, що саме НАЗК вважає за порушення порядку звіту”, – сказав він.

Корнієнко наголосив, у його партії є на виправлення порушень місяць. Він сподівається на повернення фінансування “Слуги народу”.

“Працюємо над тим, щоб здійснити всі виправлення, на які нам вкаже НАЗК”, – сказав Корнієнко.

Раніше, аналітики руху “Чесно” в січні підрахували, що найбільше державне фінансування цього року в розмірі 345,8 млн грн передбачено для партії “Слуга народу”. На другому місці – “Опозиційна платформа – За життя” (104,6 млн грн), а на третьому – “Європейська солідарність” (99,7 млн грн).

До 21 квітня 2020 року партіям можна було відмовитися від фінансування тільки на всі п’ять років каденції Верховної Ради. Із цього дня набув чинності закон, у якому вказано, що партія може відмовитися від грошей за окремо взятий квартал, пояснили в НАЗК.

Джерело