Про це пише – тг-канал NEXTA Live з посиланням на дані з сайту Flightradar.

“Спецборт ФСБ Російської Федерації, який вже прилітав 18 серпня, знову прямує до Мінська”.

ЗМІ раніше повідомляли, що літаком Ту-214ВПУ спеціального льотного загону “Росія” може здійснювати перельоти директор спецслужби Олександр Бортніков.

Відразу після цього, до речі, вночі почався розгін мітингувальників. Опозиція і телеграм канали вважають, що це не збіг, і літак міг привезти загін добірних силовиків, які не бояться йти проти протестуючих.

У свою чергу, Генеральний вікарій Мінсько-Могильовської єпархії католицької церкви в Білорусі Юрій Кособуцький висловив протест через дії ОМОН вночі, коли силовики закрили протестуючих в Червоному костьолі в центрі Мінська.

Напередодні під час чергової акції ОМОН почав розгін активістів. Кілька десятків з них ховалися від дощу в костелі, а силовики вирішили заблокувати входи і виходи разом з віруючими, які молилися в цей момент. Випускати людей з костелу почали тільки через 40 хвилин.

«Блокування входу і виходу людей суперечить гарантованому Конституцією праву громадян на свободу совісті та віросповідання, ображає почуття віруючих і виходить за рамки законів людських і божих», – зазначив єпископ Кособуцький.

Священики католицької церкви сподіваються, що правоохоронні органи Білорусі більше не вдаватимуться до таких дій на території святинь.

До слова, раніше група розслідувачів Conflict Intelligence Team повідомляла про дві колони вантажівок російського ОМОНу і Росгвардії, що рухаються в бік кордону з Білоруссю. Чи перетнули росіяни кордон, – поки невідомо.

Ресурс повідомляє, що частина вантажівок схожа на автозаки ОМОНу Росгвардії. На спецтранспорті відсутнє будь-яке маркування.

В описі до відео написано, що техніка рухається від Санкт-Петербурга в сторону Луги. Conflict Intelligence Team стверджують, що інформацію підтверджує геолокація. Місце знімків знаходиться в більш ніж 400 кілометрах від кордону з Білоруссю.

Другу колону на трасі Е30, яка веде з Москви, через Смоленськ до Мінська, зауважив читач незалежного російського порталу Meduza і російський журналіст Василь Максимов. В сторону Білорусі їхали військові вантажівки без реєстрації і позначення. Conflict Intelligence Team повідомляє, що це техніка російської гвардії – внутрішніх військ МВС РФ.

Відео Максимова має GPS-координати, згідно з якими, колона Росгвардії була в 83 кілометрах від білоруського кордону. Фотографії з Google Streatview підтверджують місце знімків. Чи перетнули сили російського МВС кордон – невідомо.

Варто відзначити – що 16 серпня Володимир Путін запевнив Олександра Лукашенка в готовності надати йому допомогу в рамках Союзної держави або Організації Договору про колективну безпеку. Це була друга розмова лідерів Росії і Білорусі з питання мирних протестів. Після першої Лукашенко заявив, що з російської сторони «на перше прохання буде надано всебічну допомогу в забезпеченні безпеки».