А 7 жовтня став лише одним із 400 рядових депутатів. Ба більше, Разумков тепер позафракційний, тобто навіть не у “Слузі народу”. Він у Верховній Раді тепер фактично самотній, нікому не потрібний, адже нікому не цікавий. Чи стане ця подія відправною точкою для серйозних процесів в перспективі – питання друге по порядку, але не менш важливе. Новини живуть два-три дні, з наступного тижня будемо говорити про щось інше. Що саме буде в центрі уваги? А це очевидно по самому факту відставки Разумкова і голосування по фракціях. Так що заслуговують на увагу два перспективних процесу і два перспективних союзу.

Останні дні ходять розмови про можливу коаліцію між Тимошенко та “слугами народу”. Політолог Кирило Сазонов зазначає, що Юлія Тимошенко може запропонувати Володимиру Зеленському багато. Дисциплінована фракція, яка буде голосувати без осічок. Досвідчені в інтригах і публічних дискусіях партійні кадри. Власний талант спікера – теж багато коштує. Досвідчених менеджерів на посади в уряді та інших державних структурах. Так, Тимошенко може дати багато, але і просить вона ніяк не менше. Головний приз – крісло прем’єра і ряд крісел міністрів.

Також зазначимо, що найбільша несподіванка відставки Разумкова у тому, що за відставку проголосували 20 депутатів (з 25) фракції «Батьківщина», хоча сама Юлія Володимирівна була відсутня під час голосування. У «Батьківщині» заявили, що не бачать принципової різниці між Разумковим і монобольшістю, і голосували за відставку представника «Слуг народу» (нехай вже і колишнього).

«Насправді це дуже прагматичне позиціонування. Голосування за або проти відставки Разумкова електорально (з точки зору рейтингів, і інтересів їхніх виборців) нічого не давало партії Тимошенко. Ось опозиція земельної реформи, тарифної політики, і неоліберальної соціальної політики якраз принципово значима для «Батьківщини» та її прихильників. А з інших питань можливо і прагматичний прояв політичної гнучкості», – написав політолог Володимир Фесенко.

Та повернемося до союзів. Другий союз, який обговорюється в експертному середовищі, але поки не в публічній площині, союз потенційної опозиції.

«Я міг би пожартувати про ЄС + ОТЗЖ, але не стану. Цього не буде, а на такі жарти обидві групи реагують болісно. Ні, мова про зовсім інший союз. Разумков плюс Аваков. Разумков це ім’я і образ, нехай поки що й не з найвищою пізнаваністю. Зате з практично нульовим антирейтингом. Якщо додати до цього досвід, зв’язки і вплив Арсена Авакова, комбінація вийде дуже сильна. І протягом півроку на політичній сцені може з’явитися новий гравець, на тлі якого ЄС і Голос будуть виглядати не дуже переконливо. Втім, ЄС так чи інакше збережеться, а Голос в будь-якому випадку вже доживає свій термін. Частина Голосу може приєднатися до “Слугу народу” просто тому що податися їм нікуди, а перспектив немає», – наголошує політолог.

Тому якщо відкидаємо другорядне, то найцікавіші можливі сценарії це: Слуга народу + Батьківщина і Разумков + Аваков.

До слова, коментуючи ситуацію з відставкою з поста спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова, відомий український журналіст і блогер Денис Казанський дав характеристику колишньому голові Парламенту. На своїй сторінці в соціальній мережі Facebook Казанський зазначив, що Разумков настільки безликий і аморфний політик, що ні його персона, ні його політична кар’єра не викликають особливих емоцій.

Він вважає, що Разумкова навряд чи очікує успішна політична кар’єра.

“Фігура Разумкова ніколи не викликала ніяких емоцій. А єдина асоціація, яка виникає у мене в зв’язку з його прізвищем, – це слово “утримався”. Унікальний у своїй аморфності персонаж без харизми, який і не “за”, і не “проти”. Генератор максимально безглуздих і обтічних заяв”, – зазначив журналіст.

За його словами, Разумкова навряд чи очікує успішна політична кар’єра, оскільки невиразна політична позиція його навряд чи зацікавить український електорат.