Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив спікер парламенту Дмитро Разумков, який також прокоментував чутки про розпуск Верховної Ради. Глава ВРУ пояснив, які ротації можливі в уряді, але відразу ж і назвав ризики, які вони за собою потягнуть.

“Є два міністерства, до голів яких є питання. Це Мінфін і Мінекономіки. По міністерству фінансів — ситуація більш неординарна. Це і з приводу дефіциту бюджету. Бюджет зайшов з великим дефіцитом”, — пояснив Разумков.

При цьому спікер парламенту підкреслив, що будь-які ротації в уряді будуть мати негативний вплив на бюджетний процес.

“Будь-які ротації також позначаться на бюджетному процесі, тому треба враховувати всі деталі”, — попередив глава ВРУ.

Що стосується дострокового розпуску парламенту, то Разумков не бачить підстав для такого заходу.

“Підстави для дострокового припинення повноважень Ради чітко визначені законодавством і Конституцією. На сьогодні жодної з цих підстав не спостерігається в Раді. Коаліція є. Рада має фракцію, яка діє на правах коаліції з 246 нардепів. Плюс два її представники перебувають у президії. Засідання парламенту відбуваються постійно, багато нардепів дійсно працюють в сесійній залі, як того вимагає закон. Ще одне питання — уряд. Але він є, він працює. Тому юридичних підстав, правових підстав для дострокового припинення повноважень Ради я не бачу”, — пояснив Разумков.

Раніше Разумков вже допускав кадрові перестановки в економічному блоці уряду. При цьому він запевняв, що подібних пропозицій поки немає — ні за конкретно взятим міністрам, ні щодо Кабінету міністрів в цілому. Сам він вважає нелесообразним проводити ротацію в економічному блоці Кабміну під час бюджетного процесу, так як це може зупинити процес формування бюджету на наступний рік.